O mnie

O mnie

Nazywam się Diana Stettner-Leonkiewicz. Pomysł na stworzenie strony internetowej o tematyce medycznej powstał podczas moich studiów podyplomowych na LSE w Londynie. Jestem lekarzem, studia medyczne ukończyłam na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Podczas studiów dostałam nagrodę Primus Inter Pares a także byłam koordynatorem ds. Organizacji w EMSA. Pracowałam w Klinice Kardiologii w Lublinie, gdzie równocześnie byłam na studiach doktoranckich. Doktorat z kardiologii obroniłam z wyróżnieniem i zrobiłam specjalizację z chorób wewnętrznych. Od początku swojej pracy prowadziłam zajęcia ze studentami polsko i anglojęzycznymi. Jestem autorem i współautorem wielu abstraktów i prac naukowych w Polsce i za granicą. Jestem wieloletnim członkiem towarzystw naukowych: PTK, ESC, EHRA, EACVI, HF, grupy HOT.

Aktualnie mieszkam i pracuję w Lublinie i Warszawie. Studiuję także na studiach podyplomowych w Londynie. Jestem żoną i mamą dwójki dzieci: Julci i Oskarka. Rodzina jest dla mnie najważniejsza. Staram się tworzyć balans pomiędzy pracą a wychowywaniem dzieci.

Misja

Strona powstała z myślą o osobach /pacjentach, którzy szukają informacji w internecie na temat różnych jednostek chorobowych. Strona ma być antidotum na błędne i nierzetelne informacje w internecie na tematy medyczne, często pisane przez osoby postronne, które nie znają się na tematyce. Na wielu portalach medycznych wiedza jest nieaktualna. Artykuły pisane na stronie będą zgodne ze światowymi standardami i w oparciu o najnowsze wytyczne wzbogacone o wiedzę i doświadczenie osób je piszących. Postanowiłam, że jako lekarz internista i przyszły kardiolog powinnam podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. Pamiętajmy, że nic nie zastąpi wizyty lekarskiej, wywiadu, badania lekarskiego. Każdego pacjenta trzeba traktować indywidualnie i często dopiero podczas wizyty lekarskiej zostaje rozpoznana dana choroba i wdrażane jest leczenie. Pochodzę z wielopokoleniowej rodziny lekarskiej, mój dziadek był lekarzem internistą, prowadził oddział chorób wewnętrznych w Starachowicach, mama jest psychologiem i logopedą, tata jest chirurgiem ogólnym i transplantologiem, brat ginekologiem. W celu wzbogacenia wartości merytorycznej strony poprosiłam doktor Annę Dąbrowską o napisanie artykułów z zakresu endokrynologii, doktor Annę Majstrak-Hulewską z zakresu onkologii oraz doktor Emanuelę Turlewicz z zakresu dermatologii i wenerologii. Naszym celem jest przekazanie informacji i swojego doświadczenia pacjentom.