Nasi Lekarze

dr n. med. Anna Dąbrowska
Specjalista chorób wewnętrznych i endokrynologii
Studia medyczne ukończyłam w 2008r. na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Posiadam 10-letnie doświadczenie uzyskane podczas pracy w Poradniach Endokrynologicznych oraz w Klinice Endokrynologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie, gdzie zajmowałam się diagnostyką i leczeniem pacjentów ze schorzeniami endokrynologicznymi oraz prowadziłam zajęcia ze studentami polsko – i anglojęzycznymi z zakresu endokrynologii. Pracując w Klinice Endokrynologii zrealizowałam studia doktoranckie, zakończone obroną doktoratu z wyróżnieniem i uzyskaniem tytułu doktora nauk medycznych. Dotychczas byłam kierownikiem i współwykonawcą kilku grantów naukowych. Jestem autorem oraz współautorem 70 publikacji pełnotekstowych i doniesień zjazdowych o tematyce endokrynologicznej. Za pracę naukową w dziedzinie endokrynologii otrzymywałam stypendia oraz nagrody (w tym m.in. nagroda w konkursie Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego oraz Ipsen Polska za najlepszą publikację w obszarze guzów neuroendokrynnych). Pełniłam także funkcję członka komitetów naukowych i organizacyjnych konferencji z zakresu nauk medycznych. Systematycznie dokształcam się na kursach i konferencjach naukowo-szkoleniowych w kraju i za granicą (m.in. Jesienna Szkoła Endokrynologii w Zakopanem; kursy z zakresu Andrologii organizowane przez CMKP w Warszawie; Kursy Kształcenia Ustawicznego z Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Metabolicznych; European Congresses of Endocrinology; ESE Postgraduate Courses on Endocrinology, Diabetes and Metabolism). Jestem aktywnym członkiem towarzystw naukowych: Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego (PTE) oraz European Society of Endocrinology (ESE). Na co dzień, zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób tarczycy, przytarczyc, ukł. podwzgórzowo przysadkowego, nadnerczy, hirsutyzmu oraz PCOS, a także diagnostyką endokrynologicznych przyczyn zaburzeń płodności.
lek. med. Emanuela Turlewicz
Dermatolog, wenerolog
Absolwentka II Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Anglojęzycznym Akademii Medycznej im. Prof. Feliksa Skubiszewskiego w Lublinie, którą ukończyła w 2006 roku. W 2018 roku uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Aktywny członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego (PTD) oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Ant-Aging (PTMEiAA). Na co dzień zajmuje się leczeniem schorzeń z zakresu dermatologii i wenerologii, dermatoskopią zmian skórnych. Szczególnie interesuje się leczeniem ciężkich postaci trądziku i powstających w jego następstwie blizn, łuszczycy (pracując w szpitalu miała dostęp i uzyskała wiedzę o leczeniu biologicznym najcięższych postaci choroby), trądziku różowatego oraz chorób o podłożu alergicznym. Od 10 lat wykonuje również zabiegi z wykorzystaniem różnego rodzaju laserów oraz zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem peelingów, toksyny botulinowej, kwasu hialuronowego oraz biostymulatorów tkankowych. W medycynie estetycznej stawia przede wszystkim na poprawę jakości i struktury skóry, dopiero w późniejszych etapach na korektę ewentualnych niedoskonałości. Jest zdecydowaną fanką terapii laserowych oraz wszelkiego rodzaju peelingów. Chętnie stosuje zabiegowe terapie łączone, które dobiera zawsze indywidualnie do potrzeb pacjenta co pozwala na osiągnięcie jak najlepszych efektów zabiegu. Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w licznych szkoleniach i kongresach medycyny estetycznej oraz dermatologii i wenerologii w Polsce oraz w warsztatach i szkoleniach organizowanych zarówno w Polsce jak i zagranicą.
Anna Majstrak-Hulewska
Specjalista Onkologii Klinicznej
Od 2008 roku lekarz, absolwentka Warszawskiego Uniwersytety Medycznego. Od 2010 pracuje w Klinice Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Centrum Onkologii w Warszawie. Główne zainteresowania to kobiety w ciąży z nowotworem oraz zachowanie płodności po leczeniu onkologicznym. W pracy opiekuje się kobietami w ciąży z rakiem piersi. Aktualnie na urlopie rodzicielskim opiekuje się dwiema uroczymi córeczkami oraz pisze doktorat.