Nazywam się Paulina Luty-Mączka i jestem lekarzem w trakcie specjalizacji z pediatrii w jednym z lubelskich szpitali. Studia medyczne ukończyłam na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Obecnie jestem również członkiem Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego. Prywatnie jestem żona i Mamą dwójki Urwisów. Moją pasją jest pomoc małym pacjentom i wspieranie Rodziców w początkach ich rodzicielstwa. Laktacja pochłonęła mnie tak bardzo, że na ten moment ubiegam się o certyfikat Doradcy Laktacyjnego. Moją misją jest pomoc mamom w rozpoczęciu karmienia piersią, w przejściu przez całą drogę mleczną oraz pokonanie wszelkich trudności, aby móc w pełni cieszyć się magią rodzicielstwa.
Ukończyła studia na kierunku dietetyka w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Studia magisterskie kontynuowała na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Uczestniczyła
w wymianie studenckiej, gdzie miała okazję zdobywać wiedzę od specjalistów w dziedzinie żywienia człowieka na Metropolitan University Collage w Kopenhadze na międzynarodowym kierunku Global Nutrition and Health. Praktykę zawodową zdobywała w Klinice Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych (Instytut-Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie).
Na co dzień prowadzi indywidualne konsultacje dietetyczne z pacjentami oraz współpracuje
z cateringiem dietetycznym. Prowadzi warsztaty edukacyjne z zakresu zdrowego żywienia dla seniorów oraz dzieci i młodzieży. Ponadto, prowadzi zajęcia z dietetyki na kierunku Pielęgniarstwo w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Jako dietetyk prowadziła konsultacje z pacjentami w ramach pilotażowego programu POZ PLUS. Zajmowała się pacjentami z nadmierną masą ciała, z chorobami kardiologicznymi (nadciśnienie, miażdżyca, hipercholesterolemia) oraz z chorobami tarczycy (niedoczynność tarczycy, choroba Hashimoto).
Uczestniczy w konferencjach Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków oraz licznych szkoleniach dotyczących leczenia dietetycznego w chorobach cywilizacyjnych.
Prowadzi również bloga edukacyjnego www.agamineralna.pl, gdzie dzieli się praktyczną wiedzą z zakresu żywienia i dietetyki oraz obala dietetyczne mity.
Prywatnie, mama dwójki dzieci: 3 letniego Jasia i rocznej Anieli, dla których najlepsza słodycz to jabłko 🙂
Absolwentka Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie.
Prowadzę terapię dla dzieci i niemowląt z zaburzeniami neurorozwojowymi oraz wadami stóp. Doświadczenie zdobywałam zarówno w placówkach rehabilitacyjnych jak i w szpitalach klinicznych m.in. w Szpitalu Dziecięcym im. prof. dr. med. J. Bogdanowicza w Warszawie. Wybierając fizjoterapię od samego początku wiedziałam, że chciałabym związać moją przyszłość zawodową z najmłodszymi pacjentami. Jest to praca dająca mnóstwo radości i satysfakcji. Najważniejsze jest dla mnie zbudowanie jak najlepszej relacji z małym pacjentem, jego rodzicami oraz to, aby podczas prowadzenia terapii dziecko czuło się komfortowo i bezpiecznie. Systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach i warsztatach o tematyce pediatrycznej.
Aneta Wudarska – psycholog dziecięcy, dyplomowany terapeuta i diagnosta integracji sensorycznej, nauczyciel dyplomowany, specjalistka z wieloletnią praktyką w pracy z dziećmi ze specyficznymi trudnościami rozwojowymi i szkolnymi. Od 2008 roku członek Polskiego Towarzystwa Integracji Sensorycznej. Prywatnie mama dwójki dzieci, zwolenniczka zdrowego stylu życia, której pasją jest ekologiczna uprawa ziół i warzyw oraz obserwowanie ptaków.
Wykształcenie:
- Studia podyplomowe – Teoria integracji sensorycznej w diagnozie i terapii dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi – Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Warszawie
- Studia magisterskie – psychologia rozwojowa – Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Wybrane kursy, warsztaty, szkolenia:
- Centralne Zaburzenia Przetwarzania Słuchowego (CAPD) jedną z przyczyn trudności w uczeniu się – CWiRO, Warszawa
- Diagnoza i projektowanie terapii ucznia z dysleksją rozwojową – WSSE
- Dojrzałość szkolna dzieci pięcio i sześcioletnich oraz jej diagnoza – WSSE
- Metoda ruchu rozwijającego Veroniki Sherborn – Pracownia Psychologiczna B. Kisiel i A. Wilkołazka
- Praca z dzieckiem nadpobudliwym psychoruchowo – Stimulus
- Staż zawodowy w Ośrodku Wczesnej Interwencji w W-wie
- Warsztaty edukacyjne o integracji sensorycznej – PSTIS
- Staż zawodowy – Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy „Niebieska Linia”
- Wartość psychorysunku w diagnozie trudności rozwojowych i adaptacyjnych dzieci i młodzieży – PPP nr 19 w W-wie
- Szkoła dla rodziców i wychowawców – PPP nr 19 w W-wie
- Warsztaty wychowywania – Fundacja „Rodzić po ludzku”
- Trening skutecznej komunikacji i współpracy – SMG/KRC HR
- Uzależnienie dzieci i młodzieży od mediów elektronicznych – Kuratorium Oświaty
- Techniki antystresowe – Intra
- Konferencje i sympozja szkoleniowo-naukowe z zakresu SI