Nasi Lekarze

dr n. med. Anna Dąbrowska
Specjalista chorób wewnętrznych i endokrynologii
Studia medyczne ukończyłam w 2008r. na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Posiadam 10-letnie doświadczenie uzyskane podczas pracy w Poradniach Endokrynologicznych oraz w Klinice Endokrynologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie, gdzie zajmowałam się diagnostyką i leczeniem pacjentów ze schorzeniami endokrynologicznymi oraz prowadziłam zajęcia ze studentami polsko – i anglojęzycznymi z zakresu endokrynologii. Pracując w Klinice Endokrynologii zrealizowałam studia doktoranckie, zakończone obroną doktoratu z wyróżnieniem i uzyskaniem tytułu doktora nauk medycznych. Dotychczas byłam kierownikiem i współwykonawcą kilku grantów naukowych. Jestem autorem oraz współautorem 70 publikacji pełnotekstowych i doniesień zjazdowych o tematyce endokrynologicznej. Za pracę naukową w dziedzinie endokrynologii otrzymywałam stypendia oraz nagrody (w tym m.in. nagroda w konkursie Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego oraz Ipsen Polska za najlepszą publikację w obszarze guzów neuroendokrynnych). Pełniłam także funkcję członka komitetów naukowych i organizacyjnych konferencji z zakresu nauk medycznych. Systematycznie dokształcam się na kursach i konferencjach naukowo-szkoleniowych w kraju i za granicą (m.in. Jesienna Szkoła Endokrynologii w Zakopanem; kursy z zakresu Andrologii organizowane przez CMKP w Warszawie; Kursy Kształcenia Ustawicznego z Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Metabolicznych; European Congresses of Endocrinology; ESE Postgraduate Courses on Endocrinology, Diabetes and Metabolism). Jestem aktywnym członkiem towarzystw naukowych: Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego (PTE) oraz European Society of Endocrinology (ESE). Na co dzień, zajmuję się diagnostyką i leczeniem chorób tarczycy, przytarczyc, ukł. podwzgórzowo przysadkowego, nadnerczy, hirsutyzmu oraz PCOS, a także diagnostyką endokrynologicznych przyczyn zaburzeń płodności.
lek. med. Emanuela Turlewicz
Dermatolog, wenerolog
Absolwentka II Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Anglojęzycznym Akademii Medycznej im. Prof. Feliksa Skubiszewskiego w Lublinie, którą ukończyła w 2006 roku. W 2018 roku uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Aktywny członek Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego (PTD) oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Ant-Aging (PTMEiAA). Na co dzień zajmuje się leczeniem schorzeń z zakresu dermatologii i wenerologii, dermatoskopią zmian skórnych. Szczególnie interesuje się leczeniem ciężkich postaci trądziku i powstających w jego następstwie blizn, łuszczycy (pracując w szpitalu miała dostęp i uzyskała wiedzę o leczeniu biologicznym najcięższych postaci choroby), trądziku różowatego oraz chorób o podłożu alergicznym. Od 10 lat wykonuje również zabiegi z wykorzystaniem różnego rodzaju laserów oraz zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem peelingów, toksyny botulinowej, kwasu hialuronowego oraz biostymulatorów tkankowych. W medycynie estetycznej stawia przede wszystkim na poprawę jakości i struktury skóry, dopiero w późniejszych etapach na korektę ewentualnych niedoskonałości. Jest zdecydowaną fanką terapii laserowych oraz wszelkiego rodzaju peelingów. Chętnie stosuje zabiegowe terapie łączone, które dobiera zawsze indywidualnie do potrzeb pacjenta co pozwala na osiągnięcie jak najlepszych efektów zabiegu. Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w licznych szkoleniach i kongresach medycyny estetycznej oraz dermatologii i wenerologii w Polsce oraz w warsztatach i szkoleniach organizowanych zarówno w Polsce jak i zagranicą.
Anna Majstrak-Hulewska
Specjalista Onkologii Klinicznej
Od 2008 roku lekarz, absolwentka Warszawskiego Uniwersytety Medycznego. Od 2010 pracuje w Klinice Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Centrum Onkologii w Warszawie. Główne zainteresowania to kobiety w ciąży z nowotworem oraz zachowanie płodności po leczeniu onkologicznym. W pracy opiekuje się kobietami w ciąży z rakiem piersi. Aktualnie na urlopie rodzicielskim opiekuje się dwiema uroczymi córeczkami oraz pisze doktorat.
Paulina Luty-Mączka
Pediatra

Nazywam się Paulina Luty-Mączka i jestem lekarzem w trakcie specjalizacji z pediatrii w jednym z lubelskich szpitali. Studia medyczne ukończyłam na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Obecnie jestem również członkiem Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego. Prywatnie jestem żona i Mamą dwójki Urwisów. Moją pasją jest pomoc małym pacjentom i wspieranie Rodziców w początkach ich rodzicielstwa. Laktacja pochłonęła mnie tak bardzo, że na ten moment ubiegam się o certyfikat Doradcy Laktacyjnego. Moją misją jest pomoc mamom w rozpoczęciu karmienia piersią, w przejściu przez całą drogę mleczną oraz pokonanie wszelkich trudności, aby móc w pełni cieszyć się magią rodzicielstwa.

mgr Agnieszka Cuch
Dietetyk

Ukończyła studia na kierunku dietetyka w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Studia magisterskie kontynuowała na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Uczestniczyła
w wymianie studenckiej, gdzie miała okazję zdobywać wiedzę od specjalistów w dziedzinie żywienia człowieka na Metropolitan University Collage w Kopenhadze na międzynarodowym kierunku Global Nutrition and Health. Praktykę zawodową zdobywała w Klinice Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych (Instytut-Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie).
Na co dzień prowadzi indywidualne konsultacje dietetyczne z pacjentami oraz współpracuje
z cateringiem dietetycznym. Prowadzi warsztaty edukacyjne z zakresu zdrowego żywienia dla seniorów oraz dzieci i młodzieży. Ponadto, prowadzi zajęcia z dietetyki na kierunku Pielęgniarstwo w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Jako dietetyk prowadziła konsultacje z pacjentami w ramach pilotażowego programu POZ PLUS. Zajmowała się pacjentami z nadmierną masą ciała, z chorobami kardiologicznymi (nadciśnienie, miażdżyca, hipercholesterolemia) oraz z chorobami tarczycy (niedoczynność tarczycy, choroba Hashimoto).
Uczestniczy w konferencjach Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków oraz licznych szkoleniach dotyczących leczenia dietetycznego w chorobach cywilizacyjnych.
Prowadzi również bloga edukacyjnego www.agamineralna.pl, gdzie dzieli się praktyczną wiedzą z zakresu żywienia i dietetyki oraz obala dietetyczne mity.
Prywatnie, mama dwójki dzieci: 3 letniego Jasia i rocznej Anieli, dla których najlepsza słodycz to jabłko 🙂

mgr Karolina Wlazowska
Fizjoterapeutka

Absolwentka Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie.

Prowadzę terapię dla dzieci i niemowląt z zaburzeniami neurorozwojowymi oraz wadami stóp. Doświadczenie zdobywałam zarówno w placówkach rehabilitacyjnych jak i w szpitalach klinicznych m.in. w Szpitalu Dziecięcym im. prof. dr. med. J. Bogdanowicza w Warszawie. Wybierając fizjoterapię od samego początku wiedziałam, że chciałabym związać moją przyszłość zawodową z najmłodszymi pacjentami. Jest to praca dająca mnóstwo radości i satysfakcji. Najważniejsze jest dla mnie zbudowanie jak najlepszej relacji z małym pacjentem, jego rodzicami oraz to, aby podczas prowadzenia terapii dziecko czuło się komfortowo i bezpiecznie. Systematycznie podnoszę swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach i warsztatach o tematyce pediatrycznej.

Dominika Satława
Dietetyk
Jestem studentką dietetyki, a dokładnie ostatniego semestru na stopniu licencjackim. Studiuję na Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Planuję dalszy rozwój w dietetyce klinicznej. Poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w specjalistycznych webinarach i szkoleniach. Szczególnie interesuje mnie dieta w chorobach dietozależnych, dieta dla płodności i ciąży oraz psychodietetyka. Jestem fanką holistycznego podejścia do pacjenta oraz medycyny i dietetyki opartej na faktach. Prywatnie jestem pasjonatką jeździectwa oraz literatury.
Dariusz Pysz-Waberski
Seksuolog, seksuolog sądowy, terapeuta
Dariusz Pysz-Waberski pracuje jako seksuolog, seksuolog sądowy oraz psychoterapeuta. Ukończył seksuologię sądową (z wyróżnieniem), seksuologię kliniczną (staż pod opieką Dr Beaty Wróbel - autorki książki "Sztuka kobiecości"), psychotraumatologię (z wyróżnieniem, Austrian Training Center for Neuro-Linguistic Programming and Neuro-Linguistic Psychotherapy, Wiedeń, Austria). Jest również absolwentem psychologii, specjalizacji z terapii środowiskowej (z wyróżnieniem) Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz psychoterapii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Ukończył także chemię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Ponadto jest doktorantem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Jest aktywnym słuchaczem i prelegentem na krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych i dydaktycznych. Pracuje klinicznie, dydaktycznie i naukowo. Odnosi liczne sukcesy naukowe - publikuje w wysoko punktowanych czasopismach zagranicznych, jest autorem rozdziałów w dwóch dużych książkach (monografiach), a także stypendystą i autorem grantu naukowego. Pracuje pod stałą opieką (superwizją) seksuologiczną i psychoanalityczną u superwizora Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, będącego lekarzem psychiatrą, seksuologiem i psychoanalitykiem. Szczerze wierzy w sukcesy i cuda. Kocha to, co robi i nie lubi nazywać tego pracą. Służy pomocą. W pełni oddaje się pacjentom. Jego mocną bronią jest szeroki uśmiech.
mgr Aneta Wudarska
Psycholog rozwojowa, terapeutka SI

Aneta Wudarska – psycholog dziecięcy, dyplomowany terapeuta i diagnosta integracji sensorycznej, nauczyciel dyplomowany, specjalistka z wieloletnią praktyką w pracy z dziećmi ze specyficznymi trudnościami rozwojowymi i szkolnymi. Od 2008 roku członek Polskiego Towarzystwa Integracji Sensorycznej. Prywatnie mama dwójki dzieci, zwolenniczka zdrowego stylu życia, której pasją jest ekologiczna uprawa ziół i warzyw oraz obserwowanie ptaków.

Wykształcenie:

  • Studia podyplomowe – Teoria integracji sensorycznej w diagnozie i terapii dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi – Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Warszawie
  • Studia magisterskie – psychologia rozwojowa – Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

Wybrane kursy, warsztaty, szkolenia:

  • Centralne Zaburzenia Przetwarzania Słuchowego (CAPD) jedną z przyczyn trudności w uczeniu się – CWiRO, Warszawa
  • Diagnoza i projektowanie terapii ucznia z dysleksją rozwojową – WSSE
  • Dojrzałość szkolna dzieci pięcio i sześcioletnich oraz jej diagnoza – WSSE
  • Metoda ruchu rozwijającego Veroniki Sherborn – Pracownia Psychologiczna B. Kisiel i A. Wilkołazka
  • Praca z dzieckiem nadpobudliwym psychoruchowo – Stimulus
  • Staż zawodowy w Ośrodku Wczesnej Interwencji w W-wie
  • Warsztaty edukacyjne o integracji sensorycznej – PSTIS
  • Staż zawodowy – Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy „Niebieska Linia”
  • Wartość psychorysunku w diagnozie trudności rozwojowych i adaptacyjnych dzieci i młodzieży – PPP nr 19 w W-wie
  • Szkoła dla rodziców i wychowawców – PPP nr 19 w W-wie
  • Warsztaty wychowywania – Fundacja „Rodzić po ludzku”
  • Trening skutecznej komunikacji i współpracy – SMG/KRC HR
  • Uzależnienie dzieci i młodzieży od mediów elektronicznych – Kuratorium Oświaty
  • Techniki antystresowe – Intra
  • Konferencje i sympozja szkoleniowo-naukowe z zakresu SI
Nikola Kirpsza-Wysocka
Farmaceutka
Ukończyła farmację na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku, uzyskując tytuł magistra farmacji. Podczas studiów oraz po ich ukończeniu, brała udział w wielu szkoleniach z zakresu monitorowania badań klinicznych oraz dodatkowo odbyła wiele kursów związanych z tematyką badń klinicznych w ogólnym znaczeniu. Swoją karierę zawodową rozpoczęła pracując w firmie Pfizer, gdzie monitorowała profil bezpieczeństwa szczepionek stosowanych w zapobieganiu chorobie Covid-19 na rynku niemieckim, w późniejszym czasie także najnowszego leku Paxlovid w Niemczech oraz monitorowała bezpieczeństwo farmakoterapii wybranych leków stosowanych w badaniach klinicznych przeprowadzanych na obszarze Niemiec. Obecnie pracuje w firmie AstraZeneca w obszarze badań klinicznych, gdzie może rozwijać swoje zawodowe zainteresowania oraz stale podnosić swoje kwalifikacje jako farmaceuta. Prywatnie jest mamą 3,5- latki, jest wielką fanką języka niemieckiego, w swoim wolnym czasie uwielbia czytać książki Olgi Tokarczuk oraz niemiecką literaturę naukową, słuchać muzyki klasycznej, podróżować oraz spędzać aktywnie czas ze swoim psem cocker spanielem angielskim- Miki.